Lazer

Pulsed ND:YAG ve ND:YLF Lazerler

Nd:YAG ve Nd:YLF lazerler, lazer aktif ortamını olarak yine aynı adlı kristallerin kullanıldığı katıhal lazerleridir.
Pulsed ND:YAG ve ND:YLF Lazerler.

Bu tip lazerler optik olarak elektronik flaş lambaları, lazer diyotlar veya gaz deşarj lambalarıyla uyarılırlar ve genel olarak kızılötesi bölgede 1064nm de ışıma yaparlar. 

Pulsed Nd:YAG lazerlerin çalışma modu genel olarak Q-switch mod denilen sistemin elemanlarının çoğunun daha yüksek ve uyarılmış modda olmasını sağlayan lazer kavitesindeki bir optik anahtar ile sağlanan ve bu şekilde yüksek pik enerjilerine ve nanosaniye mertebesinde pals genişliklerine ulaşılmasını sağlayan moddur.

Litron Lasers ve Coherent farklı tip lazerleriyle bu kategoride lider firmalar arasında yer almaktadır.

Litron Lasers Pulsed NdYAG Lazer

Litron Lasers firmasının Nd:YAG (1064nm) ve harmoniklerinde (532nm, 355nm, 266nm), Nd:YLF (1053nm) ve harmoniklerinde (567nm), 3.5mJ pulse enerjisine kadar çıkış enerjilerine ve 20kHz'e kadar tekrarlama frekanslarına(repetition rate) sahip, hem düşük frekans ve yüksek pals enerjili, hem yüksek ferkans ve yüksek pals enerjili hem de yüksek frekans ve yüksek pik güçlü lazerlerine ulaşmak ve listedeki uygulamarıyla ilgili bilgilere ulaşmak için aşağdaki linke tıklayabilirsiniz.

Detay İçin

Litron firmasının uygulamanıza göre ürün seçme tablosuna da buradan ulaşabilirsiniz. 

Ürün Seçme Tablosu

 

UYGULAMALAR

PIV & Visualisation
Spectroscopy & LIBS
Surface Processing & Ablation
Scientific Research
LCD & Semiconductor
Laser pump sources
Photoacoustic Imaging
Remote Sensing

 

Coherent Pulsed NdYAG Lazer

Coherent firmasının IR (kızılötesi), Visible (Görünür) ve UV (Ultraviyole) dalgaboylarında, 1 - 350kHz arasında tekrarlama frekanslarına sahip, mikro joulelerden 45 mJ ve üzerinde pulse enerjilerine sahip yandaki listede verilen uygulamalarda kullanılan Q-switched DPSS lazerlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Detay İçin

 

UYGULAMALAR

Cutting
Dicing/Scribing
Drilling
Engraving
Marking
Repair
Stereolithography
Thin Film Patterning
Trimming

 

 

MALZEMELER

Ceramic, FPD, Glass, Metal, Polymer, Sapphire, Solar Cell/Panel, Wafer, Flexible PCB, Photopolymer, Mould, Tool, ElectronicsHard Disk, Indent card, LCD, Medical Device, Plastic, Memory,  ITO layers, Quartz, Resistor