Optik Tablalar (Breadboards).

Optik Tablalar (Breadboards)

Optik tablalar, optik masalar kadar titreşim izolasyonu konusunda ağır olmasa da farklı uygulamalar ve test düzenekleriniz için sizin için uygun çözümler sunabilen platformlardır.

Optik masalar gibi paslanmaz çelik malzeme kullanılarak yapılanların yanı sıra alüminyum veya akrilik kullanarak da yapılabilirler. 

En ince optik tablalar 12,7mm kalınlıktadırlar. Yine optik masalardaki gibi metrik veya inç olarak seçilebilirler. Standart delik sayısının yanısıra delik sayısı 2 katına çıkarılmış versiyonlarda bu ince alüminyum tablalarda seçenek olarak sunulmaktadır.

Boyutları 10 x 15cm den başlayarak 60 x 120cm'e kadar çıkabilmektedir. 

Optik masa ile benzer yapıya sahip olan iç yapısı bal peteği yapınıdaki optik tablalar ise hem alüminyum hem de paslanmaz çelik seçeneklerde sunulmaktadır.

Alüminyum seçenekler 25mm veya 55mm kalınlıklarda sunulmaktadırlar. 

Paslanmaz çelik tablalalar ise  ortalama stiffness ve damping değerlerine sahip olan 58mm kalınlığındaki tablalardan, bu ürün kategorisinde olabilecek en yüksek stiffness ve damping değerlerine sahip 110mm kalınlıktaki tablalara kadar 30x45cm den 120x180cm boyutlara kadar standart veya sealed tipte, manytik veya manyetik olmayan tipte, metrik veya inç olarak sunulmaktadır. 

Optik masaların uygun olmadığı veya çok gerekli olmadığı laboratuvarlarda optik tablalar size büyük kolaylık sağlayabilir. 

Optik masalarda olduğu gibi istekleriniz doğrultusunda optik tablalarda da özel üretim yapılabilir.

 

Alüminyum Optik Tablalar

(Aluminum Breadboards)

Thorlabs Alüminyum Optik Tabla

Balpeteği Yapısında Optik Tablalar

(Honeycomb Breadboards)

Thorlabs Paslanmaz Çelik Honeycomb Optik Tabla

Akrilik Tablalar (Acrylic Breadboard)

Thorlabs Akrilik Optik Tabla

 

Optik Tabla (Breadboard) Destek Sistemleri

Thorlabs Optik Tabla Destek Sistemleri

ScienceDesk İş istasyonları (Workstations)

Thorlabs İş İstasyonları

Optik Tabla Aksesuarları

Thorlabs Optik Tabla Ayakları