Görüntüleme Sistemleri

Thorlabs Görüntüleme ve Mikroskopi Sistemleri

Thorlabs Görüntüleme ve Mikroskopi Sistemleri

Thorlabs Görüntüleme Sistemleri

Amaca Yönelik Görüntüleme Platformları
Thorlabs'ın mikroskopi sistemleri, dikey olarak entegre bir organizasyonun tüm avantajlarını, platformlarına dahil edilen neredeyse her bileşeni uyarlamak için onlarca yıllık uzmanlıkla birleştirir. Bilim adamlarımız ve mühendislerimiz, gelişmiş görüntüleme sistemlerini tasarlamak, geliştirmek, üretmek ve desteklemek için tüm temel disiplinlerdeki deneyimlerden yararlanmaktadır.

Sistemlerimiz, başlangıçta amaçlanan işi yapmak için temiz bir kağıttan tasarlanmıştır. Kapsamlı şirket içi tasarım ve üretim yeteneklerimizden yararlanmak, tasarım ödünlerini en aza indirmemize, zorlu sorunlara hedefli çözümler geliştirmemize ve her bir sistemi müşterilerimizin spesifikasyonlarına göre özelleştirmemize olanak tanır. Mevcut görüntüleme sistemlerimizi görüntülemek için aşağıya bakın.

 

Bergamo II Serisi Multifoton (Multiphoton ) Mikroskopları
Bunun tersi yerine, deneye göre yapılandırılabilen modüler yapıya sahip bir mikroskoba ihtiyaç duyulduğunun bilincinde olarak, multifoton mikroskopisinde yeni referans standardını geliştirmek için yola çıktık. Sert gövde seçenekleri, çok sayıda yardımcı görüntüleme yöntemi, dedektörler, hareket kontrolü ve lazer ışın kontrolü ile Bergamo II Serisinin permütasyonları sonsuzdur. Tüm konfigürasyonlar, endüstri lideri ayarlama hızına sahip olan ve çok fotonlu mikroskopi uygulamalarında hızlı sıralı görüntülemeyi mümkün kılmak üzere tasarlanan Tiberius® Ti:Sapphire Femtosaniye Lazer ile eşleştirilebilir.

Daha fazla bilgi için lütfen Bergamo II Serisi sunumunun tamamına bakın.

Veneto Ters (Inverted ) Mikroskoplar
Thorlabs'ın Modüler Ters Mikroskopi Platformu geniş alan, eş odaklı ve çoklu foton görüntüleme için anahtar teslim bir çözüm sunar. Ters mikroskoplar, floresans, in vivo, ex vivo, 3D, yüksek çözünürlük, yüksek hızlı (video hızı) ve canlı doku görüntüleme gibi çeşitli uygulamaları barındırabilen güçlü ve çok yönlü araştırma araçlarıdır. Bu platform, aynı zamanda kullanıcılara DIY özelleştirmesi için dahili optomekanik ve optiklere erişim imkanı sunan anahtar teslimi bir sistem olarak mevcuttur. Geniş alan, karanlık alan, faz, Dodt, eş odaklı ve çoklu foton görüntülemeyi destekleyen yapılandırmalar sunuyoruz.

Daha fazla bilgi için lütfen Veneto Ters Mikroskoplar sunumunun tamamına bakın.

Multifoton Mezoskop
Beynin uyum içinde çalışan geniş bölümlerini analiz etmek için, Ø5 mm'lik geniş bir görüş alanı (FOV) üzerinden hızlı fonksiyonel görüntülemeye yönelik iki fotonlu bir mezoskop geliştirdik. Tüm FOV'u tarayın veya birden fazla mekansal olarak ayrılmış bölgeyi hızla görüntüleyin. Mezoskop, videoya yakın görüntüleme kare hızlarıyla hücre altı çözünürlükte in vivo uyanık örnek sinir çalışmalarına olanak tanır.

Daha fazla bilgi için lütfen Multiphoton Mezoskop sunumunun tamamına bakın.

Cerna Modüler Mikroskopi Platformu

Cerna Serisi, Thorlabs'ın hücresel ve gelişimsel biyoloji, elektrofizyoloji, optogenetik ve makine denetimi dahil olmak üzere çeşitli deneysel gereksinimlere yönelik kolayca ayarlanabilen DIY mikroskopi platformudur. Çok yönlü, genişletilebilir ve erişilebilir tasarımı, Thorlabs tarafından üretilen ve kullanıcı tarafından sağlanan aksesuarlarla tamamen uyumludur. Cerna mikroskopları önceden yapılandırılmış olarak mevcuttur veya çeşitli mikroskop bileşenlerimiz kullanılarak özel olarak üretilebilir. Hiperspektral görüntüleme ve basit görüntüleme süreçleri için önceden yapılandırılmış Cerna tabanlı sistemler de mevcuttur.

Ek bilgi için lütfen Cerna Serisi sunumunun tamamına bakın.

Konfokal Mikroskopi Sistemleri ve Bileşenleri
Thorlabs'ın Eş Odaklı Mikroskopi teklifleri, lazer taramalı floresans veya yansıyan ışık mikroskobu için eksiksiz sistemler, ticari olarak satılan ters mikroskoplarla arayüz oluşturacak şekilde tasarlanmış bir yükseltme ve DIY inşaatı veya özel uygulamalar için çeşitli bileşen ürünleri içerir. Sistemlerimiz, Cerna modüler mikroskop bileşenlerimizle uyumlu olacak şekilde tasarlanmış olup, ek işlevsellik için kolayca yükseltilmelerine olanak tanır.

Tüm eş odaklı seçeneklerimizi görüntülemek için lütfen Eş Odaklı Mikroskopi sunumuna bakın.

Optik Koherens Tomografi (OCT) Görüntüleme Sistemleri
Thorlabs, in vivo, vasküler, oftalmolojik ve diğer biyomedikal görüntülemenin yanı sıra tahribatsız muayene (NDT), endüstriyel muayene ve kalite kontrolü de içeren çeşitli uygulamalara yönelik bir dizi OCT görüntüleme sistemi sunmaktadır. OCT tasarımına yönelik modüler yaklaşımımız, uygulamanızın benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak üzere sisteminizi optimize etmek için yüksek derecede esneklik sağlar. İster önceden yapılandırılmış bir sistemle ilgileniyorsanız, ister her bir bileşeni ayrı ayrı seçmeyi tercih edin, lütfen bizimle iletişime geçin. Mevcut seçenekleri keşfederken size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

900 nm ve 1300 nm OCT görüntüleme sistemlerimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.