Lazer

LIGHT CONVERSION

Do you have a femtosecond? 1994 yılında Vilnius Üniversitesi Lazer Araştırma Merkezi'ne dayanan LIGHT CONVERSION, femtosaniye optik parametrik amplifikatörler (OPA'lar) ve Yb tabanlı femtosaniye lazer kaynaklarında öncüdür. Şu anda dünyanın önde gelen femtosaniye lazer üreticilerinden biridir.
LIGHT CONVERSION.

Şirket Profili:
1994 yılında Vilnius Üniversitesi Lazer Araştırma Merkezi'ne dayanan LIGHT CONVERSION, femtosaniye optik parametrik amplifikatörler (OPA'lar) ve Yb tabanlı femtosaniye lazer kaynaklarında öncüdür. Şu anda dünyanın önde gelen femtosaniye lazer üreticilerinden biridir.

Lazer tasarımı ve üretiminde kanıtlanmış yetkinliği, en son teknolojiye sahip Ar-Ge tesisleri ve araştırma programlarıyla yakın bağları ile LIGHT CONVERSION, günümüzün endüstriyel, bilimsel ve tıbbi zorlukları için benzersiz çözümler sunmaktadır. Femtosaniye lazerlerimizin güvenilirliği, endüstriyel pazarda 10 yılı aşkın süredir 7/24 çalışan yüzlerce sistem tarafından kanıtlanmıştır. Bilgi birikimimizi, tecrübemizi ve motivasyonu yüksek profesyonel ekibimizi kullanarak kalite ve müşteri memnuniyetine odaklanıyoruz.

 

Tüm Model ve Uygulamalar

 

 

Femtosecond Lasers

(Femtosaniye Lazerler)

LIGHT CONVERSION, endüstriyel sınıf Yb tabanlı PHAROS, CARBIDE ve FLINT femtosaniye lazerleriyle dünya çapında tanınmaktadır. PHAROS serisi, 100 fs'ye kadar darbe süresi ve 4 mJ'ye kadar darbe enerjisi sağlayarak özelleştirilebilirlik, güvenilirlik ve prosese özel çıkış parametrelerine odaklanır. CARBIDE serisi, hava ve su soğutmalı modellerle kompakt bir endüstriyel tasarım sunar; ikincisi, mükemmel çıkış stabilitesini korurken 120 W çıkış gücüne ve 2 mJ darbe enerjisine ulaşır. FLINT osilatörleri parametre aralığını tekrarlama oranıyla 10'dan 100 MHz'e kadar genişletir. Hepsi birlikte çok çeşitli bilimsel, endüstriyel ve tıbbi uygulamaları kapsamaktadır.

Detay İçin

PHAROS femtosecond laser with automated harmonic generator

Harmonic Generators

(Harmonik Üreteçler)

PHAROS ve CARBIDE lazerlerin yanı sıra FLINT osilatörleri, yüksek verimli harmonik üretimi için modüllerle donatılabilir. Buna, otomatikleştirilmiş ve sisteme tamamen entegre edilmiş endüstriyel sınıf harmonik jeneratörler (HG'ler) ve eşzamanlı çıkışlar sunan, dolayısıyla bilimsel uygulamalara daha uygun, bağımsız bir modül olan HIRO dahildir. Ayrıca seçim, femtosaniye lazerlerin geniş bant çıkışından dar bant genişliğine sahip pikosaniye darbelerinin dönüştürülmesine adanmış SHBC'yi de içeriyor.

Detay İçin

Wavelength-Tunable Sources for Yb Lasers 

(Yb Lazerler için Dalga Boyu Ayarlanabilir Kaynaklar)

Femtosaniye dalga boyu ayarlanabilir kaynaklar, optik parametrik amplifikasyon teknolojisine dayanmaktadır. Yb lazerler için optik parametrik amplifikatörler (OPA'lar), derin UV'den orta IR'ye kadar geniş ayar aralığı ve yüksek çıkış kararlılığı gibi TOPAS serisi OPA'ların en iyi özelliklerini korurken, yüksek tekrarlama hızlarında çalışmayı mümkün kılar. OPA'larımız özel ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde üç farklı platformda oluşturulmuştur:

ORPHEUS, birçok kişinin alışık olduğu klasik OPA'ları temsil eder. Tıpkı TOPAS gibi oldukça basittir ancak geniş bir parametre yelpazesi sunar.
ORPHEUS-NEO, sürekli güç izleme ve teşhis için birden fazla dedektörle donatılmış yeni nesil OPA'ları sunar.
I-OPA, lazere entegre edilmiş kompakt bir OPA'dır ve titreşim ve termal testlere tabi tutulur, bu da onu tek ticari endüstriyel sınıf OPA yapar.
PHAROS veya CARBIDE femtosaniye lazerle birleştiğinde OPA'larımız ultra hızlı spektroskopi, doğrusal olmayan mikroskopi ve diğer çeşitli bilimsel uygulamalar için paha biçilmez bir kaynak haline gelir. Platformlar hakkında daha fazla ayrıntı için aşağıdaki tablolara ve ayrıca istenen darbe süresine ve spektral aralığa göre bir sonraki dalga boyu ayarlanabilir kaynağınıza yönelik seçim kılavuzuna bakın.

Detay İçin

Wavelength-Tunable Sources for Ti:Sapphire Lasers

(Ti:Safir Lazerler için Dalga Boyu Ayarlanabilir Kaynaklar)

 

TOPAS, Ti:Safir lazerler için 189 nm'den 20 μm'ye kadar sürekli dalga boyu ayarlanabilirliği, yüksek dönüşüm verimliliği, yüksek çıkış kararlılığı ve tam bilgisayar kontrolü sağlayan bir dizi femtosaniye optik parametrik amplifikatördür (OPA'lar). Dünya çapında kurulu 2000'den fazla üniteyle TOPAS, çok sayıda bilimsel uygulamada OPA pazar lideri haline geldi. TOPAS, darbe süresi 20 fs'den 200 fs'ye ve darbe enerjisi 15 μJ'den 60 mJ'ye kadar olan Ti:Safir lazerler tarafından pompalanabilir. Verilen spesifikasyonların ötesinde özel çözümler mevcuttur; Daha fazla ayrıntı için sales@lightcon.com ile iletişime geçin.

ÖZELLİKLER
Ayar aralığı 1160 – 2600 nm, 189 nm – 20 μm'ye genişletilebilir
> %25 dönüşüm verimliliği
Dalga boyu uzatmaları ve yüksek enerjili yükseltmeler
Neredeyse bant genişliği ve kırınım sınırlı çıkış
Avaranın CEP stabilizasyonu (1600 – 2600 nm)
Yüksek çıkış kararlılığı

 

Detay İçin

OPCPA-HE High-Energy OPCPA Systems

Optical Parametric Chirped-Pulse Amplification Systems

(OPCPA)

 

OPCPA, en zorlu bilimsel uygulamaların gerektirdiği yüksek tepe ve ortalama gücü ve birkaç döngülü darbe süresini aynı anda sağlayan, şu anda mevcut olan tek lazer teknolojisidir. Son teknoloji ürünü OPCPA ürün portföyümüz, optik parametrik amplifikatörler ve femtosaniye lazerler geliştirme ve üretme konusunda uzun yıllara dayanan deneyime dayanmaktadır. Birkaç döngülü CEP kararlı darbeler, kompakt bir masa üstü ORPHEUS-OPCPA veya ELI ALPS'teki SYLOS'a benzer şekilde büyük ancak TW seviyeli bir OPCPA-HE olarak gelir.

ÖZELLİKLERE GENEL BAKIŞ
En kısa darbeler, aşırı tepe ve ortalama güçler
800 nm, 1600 nm, 2000 nm ve 3000 nm dalga boyları
TW düzeyinde tepe gücü
6 fs'ye kadar darbe süresi
1 MHz'e kadar tekrarlama oranı
< 250 mrad CEP stabilitesi

 

Detay İçin

Ultrafast Spectroscopy Systems 

(Ultra Hızlı Spektroskopi Sistemleri)

 

HARPIA ultra hızlı spektroskopi sistemi, kompakt bir alanda çeşitli karmaşık, zamanla çözümlenen spektroskopik ölçümler gerçekleştirir. Sezgisel bir kullanıcı deneyimi ve kolay günlük bakım sunarak günümüzün bilimsel uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılıyor.

HARPIA-TA geçici bir absorpsiyon spektroskopi sistemidir. Uzatma modülleri ve özelleştirme seçenekleri HARPIA sistemini belirli ölçüm ihtiyaçlarına göre uyarlar. Özellikle zamanla ilişkili tek foton sayımı ve floresans yukarı dönüştürme (HARPIA-TF), üçüncü ışın dağıtımı (HARPIA-TB) ve mikroskopi (HARPIA-MM) modülleri kullanılarak genişletilebilir. HARPIA, ölçüm modları arasında kolay geçiş yapmak için tasarlanmıştır ve özel veri toplama ve analiz yazılımıyla birlikte gelir. Her modül, mükemmel optik stabilite ve minimum optik yol uzunluğu sağlayan monolitik bir alüminyum gövdede bulunur.

HARPIA-TG, difüzyon katsayısının ve taşıyıcı ömrünün ölçümüne adanmış yeni bir geçici ızgara spektroskopi sistemidir. Tam otomatik ve bilgisayar kontrollü sistem, ölçümün birkaç dakika içinde yapılmasını sağlar.

 

Detay İçin

Laser Sources for Nonlinear Microscopy 

(Doğrusal Olmayan Mikroskopi için Lazer Kaynakları)

Yakın zamanda piyasaya sürülen mikroskopiye özel femtosaniye lazer kaynakları CRONUS-2P ve CRONUS-3P'yi içeren LIGHT CONVERSION ürün portföyü, orta tekrarlama oranlı üç foton uyarımı ve hızlı yüksek tekrarlama oranlı kullanarak fonksiyonel nörogörüntüleme, optogenetik ve derin görüntüleme uygulamalarını kapsar iki fotonlu görüntülemenin yanı sıra yüksek güçlü lazer kaynaklarını kullanan geniş alanlı ve holografik uyarım. Aşağıdaki CRONUS serisi karşılaştırma tablosuna bakın; doğrusal olmayan mikroskopi için lazer kaynaklarının tam listesi ve en son teknolojiye sahip uygulamaların örnekleri en son broşürümüzde mevcuttur.

Detay İçin