LIGHT CONVERSION ULTRAFAST LAZERLER

Light Conversion Femtosaniye Lazerler (Femtosecond Lasers)

LIGHT CONVERSION, endüstriyel sınıf Yb tabanlı PHAROS, CARBIDE ve FLINT femtosaniye lazerleriyle dünya çapında tanınmaktadır.
Light Conversion Femtosaniye Lazerler (Femtosecond Lasers).

PHAROS serisi, 100 fs'ye kadar darbe süresi ve 4 mJ'ye kadar darbe enerjisi sağlayarak özelleştirilebilirlik, güvenilirlik ve prosese özel çıkış parametrelerine odaklanır. CARBIDE serisi, hava ve su soğutmalı modellerle kompakt bir endüstriyel tasarım sunar; ikincisi, mükemmel çıkış stabilitesini korurken 120 W çıkış gücüne ve 2 mJ darbe enerjisine ulaşır. FLINT osilatörleri parametre aralığını tekrarlama oranıyla 10'dan 100 MHz'e kadar genişletir. Hepsi birlikte çok çeşitli bilimsel, endüstriyel ve tıbbi uygulamaları kapsamaktadır.

Sunulan tüm modeller, uygulamalar, teknolojiler, datasheetler ve destek bilgilerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Harmonik Jeneratörler
PHAROS ve CARBIDE lazerlerin yanı sıra FLINT osilatörleri, yüksek verimli harmonik üretimi için modüllerle donatılabilir. Buna, otomatikleştirilmiş ve sisteme tamamen entegre edilmiş endüstriyel sınıf harmonik jeneratörler (HG'ler) ve eşzamanlı çıkışlar sunan, dolayısıyla bilimsel uygulamalara daha uygun, bağımsız bir modül olan HIRO dahildir. Ayrıca seçim, femtosaniye lazerlerin geniş bant çıkışından dar bant genişliğine sahip pikosaniye darbelerinin dönüştürülmesine adanmış SHBC'yi de içeriyor.

 

 

Tüm Model ve Uygulamalar

PHAROS Endüstri ve Bilim için Modüler Tasarımlı Femtosaniye Lazerler (Modular-Design Femtosecond Lasers for Industry and Science)

 • Tunable pulse duration, 100 fs – 20 ps
 • Maximum pulse energy of up to 4 mJ
 • Down to < 100 fs right at the output
 • Pulse-on-demand and BiBurst for pulse control
 • Up to 5th harmonic or tunable extensions
 • CEP stabilization or repetition rate locking
 • Thermally-stabilized and sealed design

PHAROS, multi-milijoule darbe enerjisini ve yüksek ortalama gücü birleştiren bir femtosaniye lazer serisidir. PHAROS, hem bilimsel hem de endüstriyel uygulamalar için optimize edilmiş mekanik ve optik bir tasarıma sahiptir. Kompakt, termal olarak stabilize edilmiş ve yalıtılmış tasarım, PHAROS'un çeşitli optik kurulumlara ve işleme iş istasyonlarına entegrasyonunu sağlar. Sağlam optomekanik tasarım, olağanüstü bir lazer ömrü ve değişen ortamlarda istikrarlı çalışma sağlar.

PHAROS'un ayarlanabilirliği, sistemin normalde birden fazla farklı lazer sistemi gerektiren uygulamaları kapsamasına olanak tanır. Ayarlanabilir parametreler arasında darbe süresi (100 fs – 20 ps), tekrarlama hızı (tek atış – 1 MHz), darbe enerjisi (4 mJ'ye kadar) ve ortalama güç (20 W'a kadar) bulunur.

Yerleşik darbe seçiciyi kullanarak isteğe bağlı darbe modu mevcuttur. PHAROS'un çok yönlülüğü, taşıyıcı zarf fazı (CEP) stabilizasyonu, harici bir kaynağa tekrarlama hızı kilitleme, otomatik harmonik modüller ve optik parametrik amplifikatörler dahil olmak üzere çeşitli seçeneklerle genişletilebilir.

Detay İçin

Datasheet

CARBIDE-CB3 femtosecond laser

CARBIDE Endüstri ve Bilim için Yekpare Tasarımlı Femtosaniye Lazerler (Unibody-Design Femtosecond Lasers for Industry and Science)

 • Tunable pulse duration, 190 fs – 20 ps
 • Maximum output of 120 W, 1 mJ or 80 W, 2 mJ
 • Maximum UV output of 50 W
 • Single-shot – 2 MHz repetition rate
 • Pulse-on-demand and BiBurst for pulse control
 • Up to 5th harmonic or tunable extensions
 • Air-cooled model
 • Compact industrial-grade design

 

CARBIDE, yüksek ortalama gücü ve mükemmel güç stabilitesini birleştiren bir dizi femtosaniye lazerdir. CARBIDE, ışın kalitesinden ve kararlılığından ödün vermeden pazar lideri çıkış parametrelerine sahiptir. Kompakt ve sağlam bir optomekanik CARBIDEtasarımı, birinci sınıf araştırma merkezlerinin yanı sıra ekran, otomotiv, LED, tıp ve diğer endüstrilerde çeşitli uygulamalara olanak tanır. CARBIDE'ın güvenilirliği endüstriyel ortamda 7/24 çalışan yüzlerce sistem tarafından kanıtlanmıştır.

CARBIDE, yüksek güçlü su soğutmalı (CB3) ve hava soğutmalı (CB5) modellere sahiptir. CARBIDElazerlerin ayarlanabilirliği, müşterilerimizin en verimli üretim süreçlerini keşfetmelerini sağlar. Ayarlanabilir parametreler arasında darbe süresi (190 fs – 20 ps), tekrarlama hızı (tek atış – 2 MHz), darbe enerjisi (2 mJ'ye kadar) ve ortalama güç (120 W'a kadar) bulunur. Yerleşik darbe seçici kullanılarak isteğe bağlı darbe modu kullanılabilir. CARBIDElazerler, harmonik jeneratörler ve optik parametrik amplifikatörler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere endüstriyel sınıf modüllerle donatılabilir.

Detay İçin

Datasheet

FLINT-FL1 Femtosecond Oscillator

FLINT Yüksek Tekrarlama Oranlı Lazerler (High-Repetition-Rate Lasers)

 • Repetition rate from 10 to 100 MHz
 • Down to 50 fs pulse duration
 • High-power models, up to 20 W
 • High-energy energy models, up to 0.6 µJ
 • Industrial-grade design for high output stability
 • CEP stabilization or repetition rate locking

FLINT , en son teknolojiye sahip çıkış parametreleri sağlayan bir dizi Yb tabanlı femtosaniye osilatörüdür. PHAROS ve CARBIDE lazer serilerinin temelini oluşturan kanıtlanmış endüstriyel sınıf tasarımla desteklenen FLINT osilatörleri, uzun süre boyunca mükemmel performans ve kararlılık sağlar.

En yeni FLINT -FL2 osilatörleri, 11, 20, 40 veya 76 MHz tekrarlama hızında 20 W'a kadar çıkış gücü, 0,6 µJ'ye kadar darbe enerjisi ve 50 fs'ye kadar darbe süresi sunar. Ayrıca, ikinci harmonik, otomatik ve tam entegre bir harmonik jeneratörüyle elde edilebilirken, üçüncü ve dördüncü harmonik, harici bir harmonik jeneratörüyle elde edilebilir. FLINT -FL1 osilatörleri, 60 ila 100 MHz tekrarlama hızı seçimiyle taşıyıcı zarf fazı (CEP) stabilizasyonunu veya harici bir kaynağa tekrarlama hızı kilitlemeyi (RRL) destekler. FLINT modelleri, çoğu endüstriyel ve bilimsel uygulamanın ihtiyaçlarına uyacak şekilde standart ve kısa darbe (SP) konfigürasyonlarıyla gelir.

Detay İçin

Datasheet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harmonic Generators

HG / PHAROS Automated Harmonic Generators

Otomatik harmonik jeneratörlerle (HG'ler) donatılmış PHAROS lazerleri, yazılım kontrolünü kullanarak temel (1030 nm), ikinci (515 nm), üçüncü (343 nm), dördüncü (257 nm) veya beşinci (206 nm) harmonik çıkışlardan oluşan bir seçim sağlar.

HG'ler, tek dalga boyu çıkışı gerektiren endüstriyel uygulamalar için mükemmeldir. Doğrudan lazerin çıkışına monte edilen modüller sisteme tamamen entegredir.

 • 515 nm, 343 nm, 257 nm, or 206 nm output
 • Automated harmonic selection
 • Mounted directly on the laser head
 • Industrial-grade design

Detay İçin

HG / CARBIDE Automated Harmonic Generators

Otomatik harmonik jeneratörlerle (HG'ler) donatılmış CARBIDE lazerler, yazılım kontrolünü kullanarak temel (1030 nm), ikinci (515 nm), üçüncü (343 nm) veya dördüncü (257 nm) harmonik çıkışlardan oluşan bir seçim sağlar. HG'ler, tek dalga boyu çıkışı gerektiren endüstriyel uygulamalar için mükemmeldir. Doğrudan lazerin çıkışına monte edilen modüller sisteme tamamen entegredir.

50W UV modeline sahip CARBIDE lazer, mikro işleme ve diğer uygulamalarda yeni yeteneklerin kapısını aralıyor. Sadece standart harmoniklerle CARBIDE lazerin kapladığı alanı değil aynı zamanda kararlılığı ve ışın kalitesini de korumuştur.

 • 515 nm, 343 nm, 257 nm, or 206 nm output
 • Automated harmonic selection
 • Mounted directly on the laser head
 • Industrial-grade design

Detay İçin

HG / FLINT Automated Harmonic Generators

Otomatik bir ikinci harmonik üreteci (HG) ile donatılmış FLINT osilatörleri, yazılım kontrolünü kullanarak temel (1H) veya ikinci harmonik (2H) çıkışların seçimini sağlar. HG, endüstriyel sınıf sisteme tamamen entegre edilmiştir.

Temel ve ikinci harmonik çıkışların aynı anda gerekli olması durumunda çözüm HIRO harmonik jeneratörüdür.

 • 515 nm output
 • Automated harmonic selection
 • Integrated into the system
 • Industrial-grade design

Detay İçin

HIRO Free-Standing Harmonic Generator

 

 

 

 

 

 

Second Harmonic Bandwidth Compressor SHBC

 

HIRO Harici Harmonik Jeneratör (External Harmonic Generator)

HIRO, PHAROS ve CARBIDE lazerlerin yanı sıra FLINT osilatörleri için harmonik bir jeneratördür. Sırasıyla 515, 343, 258 ve 206 nm'de yüksek verimli ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci harmonik sağlar. Aktif harmoniğin seçimi manueldir ancak benzersiz optomekanik tasarımı sayesinde birkaç saniyeden kısa sürer.

PHAROS ve CARBIDE için HIRO harmonik jeneratörü üç modelle gelir: lazer pompaya mükemmel uyum sağlamak için standart, yüksek güçlü (HP) ve yüksek enerjili (HE). Standart HIRO, 20 W ve 1 mJ'ye kadar pompayı kabul eder, yüksek güçlü model (HIRO‑HP) 80 W'a kadar ve yüksek enerjili model (HIRO-HE) 80 W ve 4 mJ'ye kadar pompayı kabul eder. Yüksek dönüşüm verimliliğini ve ışın kalitesini korumak. Ayrıca HIRO-HP ve HIRO-HE, yüksek stabilite ve sıcaklık kontrolü için optimize edilirken standart HIRO, ışın boyutu kontrolü, yönlendirme ve beyaz ışık sürekliliği oluşturma gibi seçeneklerle özelleştirilebilir. Tüm modeller, eşzamanlı veya değiştirilebilir çıkışları mümkün kılmak için ışın bölünmesini ve harmonik bölünmesini kullanır.

FLINT ile birleştiğinde HIROharmonik üreteci, yüksek tekrarlama oranında ikinci, üçüncü veya dördüncü harmonik sağlar.

 • 515 nm, 343 nm, 258 nm, and 206 nm outputs
 • Simple selection of active harmonic
 • Simultaneous or switchable outputs

Detay İçin

SHBC İkinci Harmonik Bant Genişliği Kompresörü (Second Harmonic Bandwidth Compressor)

SHBC, PHAROS ve CARBIDE femtosaniye lazerlerin geniş bant genişliği çıkışından dar bant genişliğine sahip pikosaniye darbelerinin üretilmesine adanmış ikinci bir harmonik bant genişliği kompresörüdür.

SHBC, sabit dalga boyunda veya ayarlanabilir (ORPHEUS‑PS ile birlikte) dar bant genişliğine sahip pikosaniye darbelerini, ayarlanabilir dalga boyunda geniş bant femtosaniye darbeleriyle birlikte kullanan çok yönlü optik kurulumların oluşturulmasına olanak tanır. Özellikle, bu tür kurulumlar toplam frekans üretimi (SFG) spektroskopisi ve femtosaniye uyarımlı Raman spektroskopisi (FSRS) açısından ilgi çekicidir.

 • 515 nm picosecond pulses from femtosecond pump
 • < 10 cm⁻¹ spectral bandwidth
 • 2 – 4 ps pulse duration
 • > 30% conversion efficiency
 • Used to pump ORPHEUS-PS
 • Compact footprint

Detay İçin