Optik Masalar, Optik Tablalar, Destek Sistemleri, Aksesuarlar

STANDA OPTİK MASALAR

STANDA OPTİK MASALAR
STANDA OPTİK MASALAR.

 

 

Honeycomb Optical Table Tops

Honeycomb Optical Table Tops

Honeycomb Masa Üstü 1HT, hassas optik ve lazer çalışmalarının gerçekleştirildiği tabanı sağlar. Masa tablalarının içinde petek çekirdeği bulunur. Masa tablaları sağlamlık, düzlük, titreşim izolasyonu ve sönümleme açısından yüksek gereksinimleri karşılar. Masa üstlerinin tasarımını, ağırlığını ve maliyet etkinliğini iyileştirmek için sürekli çalışıyoruz. Standart Honeycomb Tabletop 1HT, 5 mm kalınlığında soğuk haddelenmiş paslanmaz ferromanyetik çelik üst yüzeyden ve 3-6 mm kalınlığında alt yüzeyden oluşur; bunların her ikisi de özel bir epoksi reçine kullanılarak yüksek basınç altında bir petek çekirdeğe bağlanır. Kaplamaların kalınlığı masa tablasının boyutlarına bağlıdır. Üst yüzeyde ±0,1 mm doğrulukla 25 mm aralıklı M6 deliklerinden oluşan bir desen (ızgara) bulunur. Çok hızlı deney kurulumları yapılmasına olanak tanır ve aynı zamanda yüksek düzeyde hassasiyet ve tekrarlanabilirlik sağlar. Üst kaplamanın yüzeyi, tüm yüzey üzerinde herhangi bir 1 m2 alan üzerinde ±0,1 mm düzlüğe kadar taşlanır. Alt yüzey sağlam bir dekoratif kaplamayla kaplanmıştır. Standart petek çekirdeğimiz 0,25 mm korozyona dayanıklı kaplamalı çelik sacdan yapılmıştır. Özel bir epoksi reçine bileşimi, en yüksek gereksinimlere karşılık gelen yapışmayı, sertliği, stabiliteyi ve sönümlemeyi garanti eder. Masa tablasının yan duvarları, akustik titreşimleri sönümleyen, akustik açıdan içi boş özel bir plastikten yapılmıştır. Yan duvarlar dekoratif siyah deri kaplamayla kaplanmıştır. Talep üzerine, masanın üstüne lazer ışınının masanın içinden geçmesine izin veren bir Lazer Bağlantı Noktası yerleştirilebilir. Petek Masa Üstleri 1HT, kalifiye uzmanlar tarafından mekanik ve akustik olarak test edilmiştir.

Top skin 5 mm thick ferromagnetic stainless steel

Honeycomb core of 0.25 mm thick steel has a density of 125 – 250 kg/m3 depending on the cell size and its structure

Top skin has a pattern of M6 holes spaced by 25 mm

Flatness ±0.1 mm/m2

Custom dimensions and laser ports

Detay İçin

Honeycomb Optical Breadboards

Honeycomb Optical Breadboards

Honeycomb Optik Breadboard'lar 1HB, optik masanın kullanışlı alanını genişletmenin özellikle etkili bir yolunu sunar. Montaj yüzeyi, bileşenlerin kalıcı montajı için 25 mm'lik merkezlerde M6 dişli deliklere sahiptir. Bu taban plakaları, tam boy petek masa tablalarımızla aynı sandviç yapıyı kullanır. Standart üst kaplama ferromanyetik çelikten yapılmıştır. Masa tablasının ölçülerine bağlı olarak deri kalınlığı 5 mm'dir.

0,5 m2'ye kadar Petek Ekmek Tahtalarının alt tarafının her köşesinde dokuz adet M6 dişli montaj deliğinden oluşan bir ızgara bulunur. Daha büyük Breadboard'lar istek üzerine bu ızgaraya sahip olabilir. 1HB, bir masanın alt tarafına monte edilebilir veya Silent Rods 2SR kullanılarak yüzeyinin üzerine yükseltilebilir.

Bu Breadboard'ların optik masaların yerini alması amaçlanmamıştır. Boyut-kalınlık oranları nispeten düşük uçtan uca sağlamlık üretse de, yaklaşık 30 ila 60 cm'den daha kısa mesafelerde yerel sertlikleri mükemmeldir. Dinamik olarak sert bir optik masaya sağlam bir şekilde takıldığında, ortaya çıkan çalışma yüzeyinin performansı, masanın kendisiyle karşılaştırılabilir hale gelir.

Core – 265 kg/m3 0.25 mm thick steel honeycomb

Top skin - 5 mm thick ferromagnetic stainless steel

Pattern of M6 holes spaced by 25 mm

Flatness ±0.1 mm/m2

Detay İçin

 

 

Optical breadboard clamped on optical table

 

 

Optical Breadboards: Honeycomb, Aluminum, Anodized

Standa teknolojileri, bu tür breadboarda monte edilen herhangi bir optik kurulum için geri saçılımı önemli ölçüde azaltan, siyah üst yüzey anotlamalı tüm alüminyum petek optik devre tahtalarının kullanılmasına izin verdi. Yeterli sertlik ve düzlük ile birlikte bu breadboardları, 1BL serisi katı alüminyum breadboardlardan >%10 daha hafiftir ve paslanmaz çelik petek optik devre tahtaları serisi - 1HB'den neredeyse 3 kat daha hafiftir.
1HB-AL devre tahtaları optik kurulumlar için idealdir ve taşınabilir sistemler için iyidir, aynı zamanda manyetik olmayan enstrümantasyonun bir zorunluluk olduğu ortamdaki uygulamalar için de mükemmeldir.

Metric or imperial holes pattern

Non-magnetic

50 mm overall thickness

Low-weight honeycomb breadboard solution

Detay İçin

Non-Magnetic Optical Tables

1HT-NM - Non-Magnetic Optical Tables

Standa, herhangi bir standart versiyona dayalı olarak manyetik olmayan masa üstleri, manyetik olmayan devre tahtaları ve manyetik olmayan sert masa destekleri sunar. Tüm gövde parçalarında manyetik olmayan 316 paslanmaz çelik kullanılırken, petek alüminyumdan yapılmıştır.

Manyetik olmayan masa tablalarına ilişkin boyutlar, teknik özellikler ve genel bilgiler için standart masa tablası sayfası 1HT'yi ziyaret edin.

Manyetik olmayan devre tahtalarına ilişkin boyutlar, özellikler ve genel bilgiler için standart devre tahtası sayfa 1HB'yi ziyaret edin.

Manyetik olmayan masa desteklerinin boyutları, özellikleri ve genel bilgileri için standart masa destekleri sayfa 1TS'yi ziyaret edin.

Detay İçin

Aluminium Breadboards

Aluminium Breadboards

Thickness 15 mm

M6 tapped holes pattern on 25 mm centres

Clear and black anodized

Non-anodized breadboards ready for vacuum available on request

Imperial tapped holes pattern available on request

Detay İçin

 

Pneumatic Vibration Isolation System

Pneumatic Vibration Isolation System

Pnömatik Titreşim Yalıtım Sistemi 1VIS22, titreşime duyarlı ekipmanlar için ideal bir temeldir; mikroskoplar, teraziler, interferometreler ve benzeri cihazlar. Masanın çalışma yüzeyi, son derece etkili bir pnömatik destek sistemi, yani hidrolik (yağ) damperli pnömatik yaylar aracılığıyla zeminden ayrılır. Sistem, çok çeşitli masa üstü boyutlarını desteklemek için çeşitli boyutlarda sağlam ve hafif desteklere sahiptir. Bu, çeşitli görevlere yönelik titreşim izolasyon sistemlerinin hızlı bir şekilde oluşturulmasını sağlar.
Her destek ayağının maksimum yük kapasitesi 1000 kg'dır.

Vertical resonance frequency: 1.5 Hz (average load)

Horizontal resonance frequency: 1.7 Hz (average load)

Air source pressure: up to 600 KPa (6 bar) (87 PSI)

Detay İçin

Pneumatic Vibration Isolation System

Pneumatic Vibration Isolation System

Pnömatik Titreşim Yalıtım Sistemi 1VIS10, titreşime duyarlı ekipmanlar için ideal bir temeldir; mikroskoplar, teraziler, interferometreler ve benzeri cihazlar. Masanın çalışma yüzeyi son derece etkili bir pnömatik destek sistemi aracılığıyla zeminden ayrılmıştır. Sistem, çok çeşitli masa üstü boyutlarını desteklemek için çeşitli boyutlarda sağlam ve hafif desteklere sahiptir. Bu, çeşitli görevlere yönelik titreşim izolasyon sistemlerinin hızlı bir şekilde oluşturulmasını sağlar. Her destek ayağının maksimum yük kapasitesi 168 kg'dır. Sistemin çalışma basıncı 0,5–6 atm (bar) arasındadır. Belirli bir yükü desteklemek için gereken minimum sistem basıncı kg cinsinden yük/basınç diyagramında gösterilir. Çalıştırma için hava kompresörü gereklidir.

 

Detay İçin

Optical Table Supports

Optical Table Supports

Optik Masa Destekleri 1TS öncelikle Petek Masa Üstleri 1HT için tasarlanmıştır. Masa Destekleri 100 mm kare kesitli çelik borulardan dekoratif siyah kaplamalı olarak üretilmektedir. 1TS, bir kirişle birbirine bağlanan iki “Π” tipi destekten oluşur. Optik Masa Destekleri 1TS, diğer optik plaka türlerine ve diğer ekipmanlara da ideal şekilde uyar. Bu mümkün çünkü plakalar sabitlenmiyor; sadece desteklerin üzerine yerleştiriliyorlar. Talep üzerine her boyutta, tasarımda ve daha sağlam masa destekleri üretiyoruz.

Detay İçin

Active Vibration Isolation System

Active Vibration Isolation System

Aktif izolasyon sistemleri, sertliği çok kısa yerleşme süresiyle birleştiren bir çözüm sunar. En kullanışlı aktif sistemler, bir geri besleme döngüsünde atalet hızını kullanır. (Atalet hızı, örneğin bir ivmeölçerden gelen sinyalin entegrasyonuyla ölçülebilir). Atalet hızıyla orantılı bir sinyal, viskoz sönümleme kuvvetine çok benzer, ancak çok önemli bir farkla sönümlemenin eylemsizlik düzlemine göre olmasıdır. Yani pasif sistemin aksine, sönümlemenin arttırılmasıyla sistem eylemsizlik düzlemine 'yapıştırılmış' hale gelir, bu da tanımı gereği sistemin çevreden izole edildiği anlamına gelir.

Detay İçin

Active Vibration Isolation System

Active Vibration Isolation System

1TS-AVI200LP, altı öteleme ve dönme titreşimine karşı izolasyon sunan kompakt modüler dinamik titreşim önleme sistemidir. Bu makul fiyatlı dinamik titreşim izolasyon sistemi, çok küçük bir hacimde, en büyük ve en pahalı pasif sistemlerle mümkün olandan daha iyi izolasyon sağlar. Atalet geri bildirimi, yalnızca bina titreşimlerinden izolasyon sağlamak için değil, aynı zamanda sistemin kendisine yerleştirilen titreşim kaynaklarından da izolasyon sağlamak için kuvvet dönüştürücüler aracılığıyla kullanılır. Bu, örneğin sistem tarafından izole edilen hassas bir mikroskobun, operatörün elleriyle uygulanan kuvvetlere rağmen hareketsiz kalacağı anlamına gelir. Sistemin doğal sertliği (tipik olarak 1 Hz rezonans pasif izolatörden 500 kat daha fazladır), mükemmel yön ve konum stabilitesi sağlar. Tüm pasif sistemleri rahatsız eden bir rezonans olan düşük frekanslı rezonansın olmaması, sistemlerin zorlu ortamlarda süper izolasyon için istiflenmesine olanak tanır. Sistem, hassas Fabry-Perot interferometrelerini ve tünel mikroskoplarını desteklemek için idealdir ve bu cihazlardan ve diğer yüksek çözünürlüklü cihazlardan en üst düzeyde performans elde edilmesini sağlar. Tabloların aynı zamanda Langmuir-Blodgett filmleri üzerindeki ölçümlerde kullanılan sıvılar için oluklar gibi hassas deneyleri desteklemek açısından da son derece başarılı olduğu kanıtlanmıştır. 1TS-AVI200LP iki modülden oluşan uyarlanabilir bir sistemdir. Her modül kendi başına dikey ve yatay ötelemelere ve bir yatay eksen etrafında dönmelere karşı izolasyon sağlar. İki modülün birleşimi olası altı öteleme ve dönme titreşiminin tümüne karşı yalıtım sağlar. Modüller ayrı ayrı kullanılamaz. Standart 1TS-AVI200LP sisteminin izolasyonu yaklaşık 1 Hz'de başlar ve 10 Hz'nin ötesinde hızla en az 35 dB'ye yükselir. Bu sistem tipik laboratuvar ortamında mükemmel izolasyon sağlar.

Detay İçin

Instrument Shelves

Instrument Shelves

Alet Rafları 1IS, güç kaynakları, kontrolörler, osiloskoplar ve diğer aletler için kullanışlı, masa üstü montaj ve depolama sağlar. Tabla ile bağlantısı yoktur ve titreşim izolasyonunu etkilemez. Rafların yüksekliği kolaylıkla ayarlanabilmektedir. Yerden tasarruf sağlayan raf, kabloların ve kabloların kritik kurulumlardan düzgün bir şekilde yönlendirilmesine de olanak tanır.

Detay İçin

Air Compressors

Air Compressors

Düşük gürültü ve nispeten küçük hava akışının gerekli olduğu kullanıcılar için düşük gürültülü hava kompresörleri geliştirilmiştir. Yalnızca 40 dB(A)'dan başlayan ses seviyeleri ve çalışırken neredeyse hiç titreşim olmaması sayesinde kompresörler, herhangi bir gürültü girişimine neden olmadan çalışma alanına yerleştirilebilir. Kompresörler 8 bar maksimum çalışma basıncına sahiptir. Minimum bakım gerektirecek ve yıllarca sorunsuz kullanım sağlayacak şekilde tasarlanan kapsamlı ürün yelpazemiz, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok uygulamanın ihtiyaçlarını karşılar: havalı fırçalama, sergi standları, tutkal dağıtımı, pnömatik kontroller, zımbalama – basınçlı havaya ihtiyaç duyulan her yerde sessizce!

Detay İçin