LIGHT CONVERSION ULTRAFAST LAZERLER

Light Conversion OPCPA (Optical Parametric Chirped-Pulse Amplification) Sistemler

Optik parametrik cıvıl cıvıl darbe amplifikasyonu (OPCPA), en zorlu bilimsel uygulamaların gerektirdiği yüksek tepe ve ortalama gücü ve birkaç döngülü darbe süresini aynı anda sağlayan, şu anda mevcut olan tek lazer teknolojisidir.
Light Conversion OPCPA (Optical Parametric Chirped-Pulse Amplification) Sistemler.

Optical parametric chirped-pulse amplification (OPCPA)  (OPCPA), en zorlu bilimsel uygulamaların gerektirdiği yüksek tepe ve ortalama gücü ve birkaç döngülü darbe süresini aynı anda sağlayan, şu anda mevcut olan tek lazer teknolojisidir. Son teknoloji ürünü OPCPA ürün portföyümüz, optik parametrik amplifikatörler ve femtosaniye lazerler geliştirme ve üretme konusunda uzun yıllara dayanan deneyime dayanmaktadır. Birkaç döngülü CEP kararlı darbeler, kompakt bir masa üstü ORPHEUS-OPCPA veya ELI ALPS'teki SYLOS'a benzer şekilde büyük ancak TW seviyeli bir OPCPA-HE olarak gelir.

FEATURE OVERVIEW

 • Shortest pulses, extreme peak and average powers
 • 800 nm, 1600 nm, 2000 nm, and 3000 nm wavelengths
 • TW-level peak power
 • Down to 6 fs pulse duration
 • Up to 1 MHz repetition rate
 • < 250 mrad CEP stability

ORPHEUS-OPCPA Compact, Few-cycle, CEP-stable OPCPA Systems

ORPHEUS-OPCPA  Kompakt, Birkaç Döngülü, CEP Kararlı OPCPA Sistemleri

(Few-cycle, CEP-stable OPCPA Systems)

 • Few cycle pulses in a compact footprint
 • 800 nm, 1600 nm, 2000 nm, or 3000 nm output
 • High repetition rate, up to MHz
 • Industrial-grade pump, up to 320 W, 8 mJ
 • Exceptional power and pulse energy stability
 • CEP stabilization option

PHAROS ve CARBIDE lazerlerin endüstriyel sınıf kararlılığından ve güvenilirliğinden yararlanan ORPHEUS-OPCPA, standart parametrik amplifikatörlerimiz kadar kompakt bir pakette birkaç döngülü, CEP kararlı darbeler sunar. ORPHEUS OPCPA modellerinin tümü, dört merkez dalga boyundan birinde CEP kararlı, birkaç döngülü darbeler üretmek için aynı temel mimariyi kullanır: 800 nm, 1600 nm, 2000 nm ve 3000 nm. ORPHEUS-OPCPA, puls kompresörlü veya pulssuz olarak mevcuttur, bu nedenle tohum kaynakları olarak tasarlanmıştır; tek döngüye yakın bant genişlikleri, mükemmel spektral faz tutarlılığı ve CEP stabilitesi ile arka plandan bağımsız pulslar sağlar.

Senkronize endüstriyel sınıf KARBÜR veya PHAROS lazerler kullanılarak, 320 W'a kadar pompa gücüne ve 8 mJ'ye kadar pompa darbe enerjisine erişilebilir. Daha yüksek güç için ince disk veya innoslab lazerler gibi diğer pompa kaynaklarının kullanımı talep üzerine mevcuttur.

 

Detay İçin

OPCPA-HE High-Energy OPCPA Systems

OPCPA-HE Yüksek Enerjili OPCPA Sistemleri

(High-Energy OPCPA Systems)

 • Multi-TW peak-power pulses at up to 1 kHz
 • 800 nm, 1600 nm, or 2000 nm output
 • Few-cycle pulse duration and high pre-pulse contrast
 • Robust design with < 1-hour warm-up time
 • Exceptional CEP and pulse energy stability
 • Spectral-temporal pulse shaping options

 

Yüksek enerjili attosaniye darbe üretimi, katı hedeflerden yüksek harmoniklerin üretilmesi ve lazer elektron hızlandırması gibi uygulamaların tümü, birkaç milijoule darbe enerjisi gerektirirken birkaç döngülü darbe sürelerinden ve mükemmel darbe kontrastından yararlanır. En güçlü, yüksek enerjili OPCPA sistemlerimiz, birkaç döngülü darbe sürelerini korurken kHz tekrarlama hızlarında çoklu TW tepe güçlerine ölçeklenebilir. Böylece, bu ölçekteki sistemler için benzeri görülmemiş stabilite ve güvenilirlik sağlarken en zorlu gereksinimleri de karşılıyorlar.

Ayrıca, karmaşık ve kayıplı doğrusal olmayan atım temizleme teknikleri olmadan > 10¹² ön atım kontrastı elde edilirken, < 250 mrad CEP stabilitesi ve < %1,5 atım enerjisi stabilitesi tüm çalışma günü boyunca korunur, bu da onu sağlam ve güvenilir bir çoklu TW haline getirir sistem.

Detay İçin

 

 

REFERANS SİSTEM

 

 

LIGHT CONVERSION ve EKSPLA konsorsiyumu, ELI-ALPS tesisinde SYLOS lazer sistemini kurdu. Bildiğimiz kadarıyla 1 kHz tekrarlama hızındaki SYLOS lazer sistemi, o zamanın en gelişmiş sistemleriyle karşılaştırıldığında dört kat daha yüksek tepe güç darbeleri üretti.

SYLOS lazer sistemi, PHAROS femtosaniye lazerimiz ve EKSPLA'nın pikosaniye lazerimiz tarafından çalıştırılan LIGHT CONVERSION'ın optik parametrik cıvıl cıvıl darbe amplifikatörlerine (OPCPA'lar) dayanmaktadır. PHAROS iki femtosaniyelik OPA pompalıyor. İlk OPA, CEP stabil beyaz ışık sürekliliğinin (WLC) oluşturulması için kullanılan 1,3 µm'de pasif olarak CEP stabilize edilmiş darbe üretir. Aynı zamanda ikinci OPA, WLC'yi 700 – 1000 nm spektral aralıkta güçlendirerek sonraki OPCPA aşamaları için yüksek kontrastlı tohum darbesi sağlar. 850 nm merkezi dalga boyunda 50 mJ darbe enerjisine yükseltilen darbe, bir dizi cam blok ve cıvıl cıvıl aynalarda 10 fs darbe süresine kadar sıkıştırılır.