Lazer

NKT PHOTONICS

NKT Photonics, yüksek performanslı fiber lazerlerin ve fotonik kristal fiberlerin lider tedarikçisidir.
NKT PHOTONICS.

NKT Photonics, yüksek performanslı fiber lazerlerin ve fotonik kristal fiberlerin lider tedarikçisidir. Ana pazarlarımız Tıp ve Yaşam Bilimleri, Endüstriyel, Havacılık ve Savunma ile Kuantum ve Nano Teknolojidir. Ürünlerimiz arasında süper sürekli beyaz ışık lazerleri, düşük gürültülü fiber lazerler, ultra hızlı lazerler ve çok çeşitli özel fiberler bulunmaktadır. NKT Photonics'in genel merkezi Danimarka'da olup dünya çapında satış ve servis hizmeti vermektedir. NKT Photonics'in tamamı NKT A/S'ye aittir.

 

 

 

Supercontinuum white light lasers

SuperK serisi, biyo-görüntüleme, yarı iletken inceleme, sınıflandırma, cihaz karakterizasyonu ve bilimsel enstrümantasyon alanlarında en yenilikçi şirketler tarafından kullanılan, anahtar teslimi süper Supercontinuum beyaz ışık lazerlerinin sektör lideri bir serisidir. Kaynaklar sağlam ve güvenilirdir, yoğun kullanım için üretilmiştir ve birden fazla tek hatlı lazerin yanı sıra ASE kaynakları, SLED'ler ve lambalar gibi geniş bant kaynaklarının yerini alabilir.

- Supercontinuum lazer nedir?
Bir lazerin parlaklığını bir lambanın spektrumuyla hayal edin. SuperK lazerlerimiz 390-2400 nm arasında kırınımı sınırlı parlak ışık sağlar. Fiber teslim edildi ve koşutlandı. Ayarlanabilir tekrarlama oranı ve ayarlanabilir gecikme ile MHz pikosaniye darbeleri bile alırsınız. Filtrelerimizden birini ekleyin ve artık ultra geniş bantlı ayarlanabilir bir lazere sahip olun.

Detay İçin

Koheras single-frequency fiber lasers

Koheras tek frekanslı lazerler uzunlamasına tek modludur ve son derece düşük faz ve yoğunlukta gürültü seviyeleri sunar. Erbiyum, iterbiyum veya tülyum dalga boyu aralıklarında ve diğer birçok banda frekans dönüşümüyle mevcuttur.
Güvenilirlik en büyük önceliğimizdir ve tamamı fiberden oluşan DFB tasarımı, binlerce saat boyunca sağlam ve güvenilir çalışmayı garanti eder.

Koheras lazerleri, değişen çevresel koşullar altında bile son derece kararlıdır ve mod atlamasızdır. Ekstra düşük yoğunlukta gürültü seviyeleri gerektiren uygulamalar için çekim gürültüsü sınırlı çözümler de alabilirsiniz.

Detay İçin

ORIGAMI femtosecond lasers

Hepsi bir arada, tek kutulu, mikrojoule femtosaniye lazerlerimiz. Lazer kafası, kontrol cihazı ve hava soğutma sistemi, el bagajınıza sığacak kadar küçük, sağlam bir pakete entegre edilmiştir.

OptoCage™ platformu birinci sınıf stabilite sağlar
Herhangi bir ultra hızlı lazerde ışığın boş alan boyunca yönlendirilmesi gerekir. ORIGAMI lazerlerimiz için, katı hal amplifikasyonu kullanılarak karmaşık bir boş alan boşluğunda kısa atımlı ışık üretilir.

ORIGAMI lazerlerimizin içine birçok optik bileşen, tekrar tekrar hassas kısa darbe üretimi sağlamak için yüksek doğrulukla yerleştirilmiştir. Bu bileşenlerin çalışma ortamındaki büyük değişikliklere rağmen kararlı olması gerekir.

Tutarlı bir lazer boşluğu performansı sağlamak için termal ve mekanik stabilite gereklidir. Optik bileşenler, birinci sınıf stabilite elde etmek için uçak sınıfı alüminyumdan oluşan bir blok (“kafes” olarak bilinir) içerisinde hassas işlenmiş konumlara bağlanır. Minimum termal ve mekanik kararsızlığı sağlamak için kafesin sıcaklığı sürekli olarak kontrol edilir.

Biz buna OptoCage™ teknolojisi diyoruz. Ultra hızlı lazerlerimizde pazar lideri termo-mekanik stabiliteyi ve sınıfının en iyisi işaretleme stabilitesini sağlayan şey budur.

Detay İçin

aeroPULSE ultrafast fiber lasers

aeroPULSE ultra hızlı fiber lazer platformumuzdur. Sağlam, endüstriyel ve hem piko hem de femtosaniye çeşitleri mevcuttur.

Detay İçin

KATANA & PILAS pulsed diode lasers

 

Harici tetikleme işlevi, nano ila pikosaniye darbe süresi ve geniş bir dalga boyu aralığı ile KATANA & PILAS serisi en çok yönlü tekliflerimizdir.

Detay İçin

Optical fibers and modules

Optik fiberler ve modüller
Optik fiberler yaptığımız her şeyin merkezinde yer alır. Fiberlerimizi temel alan sistemleri daha basit, daha ucuz ve daha güvenilir hale getirmek için mümkün olduğunca çok fonksiyonu doğrudan fiberlerin içine yerleştiriyoruz.

Kristal Fiber portföyümüz, oktav kapsayan süper süreklilik üretimi için doğrusal olmayan fiberlerden, yüksek güçlü lazerler ve amplifikatörler için dünyanın en büyük tek modlu iterbiyum kazanım fiberlerine ve havadaki ışığı yönlendiren gelişmiş içi boş çekirdekli fiberlere kadar uzanır.
aeroGUIDE ürün yelpazemizden tek modlu LMA fiberlerimizi fiber veya standart sonlandırmalı patch cord olarak edinin.

İterbiyum katkılı çift kaplı fiberlerimiz, dünyadaki en büyük tek modlu çekirdekleri sunarak, mod kalitesini ve kararlılığını korurken benzeri görülmemiş güç seviyelerine yükseltme olanağı sağlar. İster fiber olarak ister kazanç modülü halinde alın.
Fotonik kristal lifler
Fotonik kristal fiberler (PCF'ler), farklı kırılma indekslerine sahip bir arka plan malzemesinde mikro yapılı bir malzeme düzenlemesi kullanan optik fiberlerdir. Arka plan malzemesi genellikle katkısız silikadır ve düşük indeksli bir bölge tipik olarak fiberin uzunluğu boyunca uzanan hava boşlukları tarafından sağlanır.

PCF'ler iki kategoriye ayrılabilir: yüksek indeksli kılavuz lifler ve düşük indeksli kılavuz lifler. Geleneksel fiberlere benzer şekilde, yüksek indeksli kılavuz fiberler, Modifiye Toplam İç Yansıma (M-TIR) prensibine göre katı bir çekirdekteki ışığı yönlendirir. Toplam iç yansımaya, mikro yapılı hava dolu bölgedeki daha düşük etkili indeks neden olur.

Düşük indeksli kılavuz fiberler, fotonik bant aralığı (PBG) etkisiyle ışığı yönlendirir. PBG etkisi mikro yapılı kaplama bölgesinde yayılmayı imkansız hale getirdiğinden ışık düşük indeksli çekirdekle sınırlıdır.

Etkili kırılma indisinin güçlü dalga boyu bağımlılığı ve PCF'lerin doğası gereği büyük tasarım esnekliği, tamamen yeni bir dizi yeni özelliğe olanak tanır. Bu tür özellikler arasında sonsuz tek modlu fiberler, son derece doğrusal olmayan fiberler ve görünür dalga boyu bölgesinde anormal dağılıma sahip fiberler bulunur.

Detay İçin